NAUCZANIE

AKATYST ku czci Ducha Świętego

18 maja 2024 w Wigilię Zesłania Ducha Świętego odbyło się modlitewne czuwanie w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP, podczas którego m.in zaśpiewany został AKATYST ku czci Ducha Świętego pod kierunkiem ks. Mateusza Rakusiewicza.
Filmik ze śpiewu Akatystu można obejrzeć
>> TUTAJ<<


NOWY LIDER - zasady wyboru, cechy lidera

ZASADY WYBORU LIDERA GRUPY ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM

Wybory lidera to dla grupy czas odkrywania, kogo Bóg wybrał do pełnienia służby.
Pomocne we wskazaniu kandydata do tej posługi będą poniższe zasady wyboru lidera
oraz cechy, jakimi powinna odznaczać się osoba odpowiedzialna za wspólnotę.

Czytaj więcej...

Uzdrawiająca Adoracja NS w ciszy- ks. Andrzej

Filmik TUTAJ

 

Homilia ks. Andrzeja - przyjęcie Naszego Credo -2018

Dzisiejsza Ewangelia objawia nam jak potrzebna jest wspólnota. Jak bardzo ważna jest modlitwa wstawiennicza. Czterech ludzi przynosi do Jezusa człowieka sparaliżowanego, a Jezus uzdrawia go. Sparaliżowany człowiek w sensie fizycznym, ale może być także sparaliżowany w sensie duchowych czy psychicznym – nie ma możliwości, aby samemu sobie poradzić... potrzebuje pomocy bliźnich, potrzebuje wspólnoty. Samotny schorowany człowiek, często traci nawet nadzieję na odmianę sytuacji... ale na szczęście jest jeszcze wspólnota... są Ci którzy mają wystarczającą wiarę i siłę by przynieść tego bezsilnego człowieka do Jezusa, by prosić za niego...
W wielu miejscach Ewangelii Pan Jezus zanim dokona uzdrowienia zazwyczaj domaga się wiary od człowieka chorego, a zauważmy, że tym razem uczynił cud ze względu na wiarę tych czterech, którzy włożyli sporo wysiłku by przynieść chorego do Jezusa... Widzimy więc jak ważna -jak potrzebna jest wspólnota i modlitwa wstawiennicza...

Czytaj więcej...

Rozgrzewka przed modlitwą- wrzesień 2017

Kazanie odpustowe K. Andrzeja w Kamiance - święto św. Anny

Komentarz Ks. Andrzeja podczas Bożego Ciała

Komentarz Ks. Andrzeja wygłoszony przy drugim ołtarzu na trasie procesji Bożego Ciała w dniu 15.06.2017
Ołtarz przy którym się znajdujemy przygotowała Wspólnota Odnowy w Duchu Św. Hasło, które zamieściliśmy: „Per Mariam ad Jesum” (tzn. Przez Maryję do Jezusa), wizerunek Maryi Eucharystycznej oraz różaniec nawiązują do obecnego Roku Maryjnego w związku z objawieniami w Fatimie.
W pewnych nurtach religijnych, deprecjonuje się Maryję; twierdzi się, że Ona przesłania Jezusa. Być może ktoś zastanawia się, dlaczego w ur. Bożego Ciała eksponujemy Jej wizerunek... Otóż dlatego, by podkreślić Jej ogromną rolę w naszej drodze do Jezusa. To przecież Ona wydała na świat Zbawiciela. Nie możemy więc zapominać wdzięczności dla Matki. Maryja choć zawsze jest tam gdzie Jej Syn to jednak nigdy Go nie zasłania, przeciwnie... zawsze wskazuje drogę do Niego. Jedyne czego pragnie to doprowadzić wszystkich ludzi do Jezusa i dlatego wzywa do modlitwy różańcowej.

Czytaj więcej...

www.odnowa.ostrow-maz.pl